Аскания Православная

День чествования иконы Божией Матери «Всецарица»

31 августа в праздник иконы Божией Матери «Всецарица» наш настоятель протоиерей Иоанн Канинец в храме «Собора Пресвятой Богородицы» отслужил молебен с чтением акафиста перед этой чтимой иконой. Наша икона была написана и освящена на Святой Горе Афон в Ватопедском монастыре и принесена на приход в августе 2009 года. Многие наши прихожане и паломники молятся пред ней об исцелении от раковых заболеваний. «Всецарица» имеет благодать исцелять страшнейшую из болезней современного человечества.

Молитвы перед иконой Пресвятой Богородицы "Всецарица"

Молитва первая

О Всеблагая, досточудная Богородице, Пантанасса, Всецарице! Несмь достоин да внидеши под кров мой! Но яко милостиваго Бога любоблагоутробная Мати, рцы слово, да исцелится душа моя и укрепится немощствующее тело мое. Имаши бо державу непобедимую и не изнеможет у Тебе всяк глагол, о Всецарице! Ты за мя упроси. Ты за мя умоли. Да прославляю преславное имя Твое всегда, ныне и в безконечныя веки. Аминь.

Молитва вторая

О Пречистая Богомати, Всецарице! Услыши многоболезненное воздыхание наше пред чудотворною иконою Твоею, из удела Афонскаго в землю нашу принесенную, призри на чад Твоих, неисцельными недуги страждущих, ко святому образу Твоему с верою припадающих! Якоже птица крилома покрывает птенцы своя, тако и Ты ныне, присно жива сущи, покрый нас многоцелебным Твоим омофором. Терпением и Ослабою явися. Тамо, идеже надежда исчезает, несумненною Надеждою буди. Тамо, идеже лютые скорби превознемогают, тамо, идеже мрак отчаяния в души вселися, да возсияет неизреченный свет Божества! Малодушных утеши, немощныя укрепи, ожесточенным сердцам умягчение и просвещение даруй. Исцели болящия люди Твоя, о Всемилостивая Царице! Ум и руки врачующих нас благослови, да послужат орудием Всемощнаго Врача Христа Спаса нашего. Яко живей Ти, сущей с нами, молимся пред иконою Твоею, о Владычице! Простри руце Твои, исполненныя исцеления и врачбы, Радосте скорбящих, в печалех Утешение, да чудотворную помощь скоро получив, прославляем Живоначальную Нераздельную Троицу, Отца, Сына, и Святаго Духа во веки веков. Аминь.

День чествования иконы Божией Матери «Всецарица»

День чествования иконы Божией Матери «Всецарица»День чествования иконы Божией Матери «Всецарица»