Аскания Православная

Праздник чествования иконы Божией Матери «Чирская»

29 июля в праздник чествования иконы Божией Матери "Чирская" наш настоятель протоиерей Иоанн Канинец в приделе иконы Божией Матери «Мати Молебница» храма "Спорительницы хлебов" отслужил молебен с акафистом перед этой чтимой иконой. Список чудотворного образа для нашего храма отец Иоанн купил в Свято-Троицком кафедральном соборе Псковского Кремля и освятил на месте рождения Великой княгини Ольги в селе Выбуты. Пред иконой Пресвятой Богородицы «Чирская» молятся об исцелении душевных и телесных страданий верующих.

Молитва ко Пресвятой Богородице пред Ее иконою Чирская

О Пресвятая Госпоже Владычице Богородице! Приими недостойную молитву нашу, и сохрани нас от навета злых человек и от внезапныя смерти, и даруй нам прежде конца покаяние. На моление наше умилосердися, и радость вместо печали даруй. И избави нас, Госпоже, от всякия беды и напасти, скорби и болезни и всякаго зла. И сподоби ны, грешныя рабы Твоя, одесную стати во втором пришествии Сына Твоего, Христа Бога нашего, и наследники быти Царствия Небеснаго и жизни вечныя со всеми святыми в бесконечныя веки веков. Аминь.

Праздник чествования иконы Божией Матери «Чирская»