Акафист пред иконой Божией Матери "Спасительница утопающих"

2-го января в день празднования иконы Божией Матери "Спасительница утопающих" по благословению настоятеля протоиерея Иоанна в храме иконы Божией Матери «Спорительница хлебов» прихожанами был прочитан акафист пред этой иконой, день памяти которой приходится на сегодняшний день. Молятся перед иконой Божией Матери "Спасительница утопающих" о тех, кому часто приходится вручать себя во власть водной стихии и при стихийных водных бедствиях.

Молитва

Заступница усердная, Мати Господа Вышняго! Ты еси всем христианом помощь и заступление, паче же в бедах сущим. Призри ныне с высоты святыя Твоея и на ны, с верою поклоняющияся Пречистому образу Твоему, и яви, молим Тя, скорую помощь Твою по морю плавающим и от ветров бурных тяжкия скорби терпящим. Подвигни и вся православныя христианы на спасение в водах утопающих, и воздаждь подвизающимся о сем богатыя милости и щедроты Твоя. Се бо, на образ Твой взирающе, Тебе, яко милостивно сущей с нами, приносим смиренная моления наша. Не имамы бо ни иныя помощи, ни инаго предстательства, ни утешения, токмо Тебе, о Мати всех скорбящих и напаствуемых. Ты по Бозе наша Надежда и Заступница, и на Тя уповающе, сами себе, и друг друга, и весь живот наш Тебе предаем во веки веков. Аминь.

Икона Божией Матери "Спасительница утопающих"