Новости

Пресвятая Богородице, спаси нас!

3 июня в день празднования иконе Божией Матери «Моденская» в храме иконы Божией Матери «Спорительница хлебов» по благословению настоятеля протоиерея Иоанна прихожанами был прочитан акафист Пресвятой Богородице перед этой иконой.

Икона Божией Матери Моденская - Косинская была привезена графом Борисом Петровичем Шереметевым в 1717 году из итальянского города Модены. В подмосковное село Косино эта икона пожертвована императором Петром I и прославилась многочисленными исцелениями. Прикладываясь к чудотворному образу, люди получали мгновенные исцеления от сильных зубных болей, флюсов, желудочных болей. Молитвы к иконе избавляли мужчин от алкогольной зависимости, а также излечивали тяжелые онкологические болезни, заболевания крови, язвы, камни в почках. Известны многочисленные случаи чудесных исцелений и, в частности, дарованием детей бесплодным супружеским парам. Молятся об исцелении недугов и исцелении бесплодия (зачатии детей).

МОЛИТВА БОЖИЕЙ МАТЕРИ ПРЕД ИКОНОЙ ЕЕ "МОДЕНСКАЯ" ("КОСИНСКАЯ")

О Премилостивая и Пречудная Света Умнаго Царице! Достойно славимая и праведно от всех горних чинов ублажаемая, яко без сравнения их превосходящая, Бога и Творца всяческих рождшая. Благодарим Тя о всех благодеяниях Твоих, яже благоволила еси явити нам преславным принесением чудотворныя Твоея иконы. Кое благохваление пришествию Твоему сотворим, недоумеваем, точию удивляемся, величающе Твое милосердие, еже на нас показала еси. Темже мы, грешнии, со страхом и радостию припадающе к цельбоносней иконе Твоей, благодарственно вопием Ти: О Всесильная рода нашего Помощнице! Услыши нас, молящихся Тебе, и яви милость Твою; се бо, на Пречистый образ Твой взирая, яко живей Ти с нами Сущей, молим Тя усердно: не помяни множества грехов наших, но исполни во благих прошения, даруй нам вся потре6ная к животу и благочестию, избави нас от скорбей, бед и всяких болезней, наипаче же от смертоносныя язвы и пагубы, от навета злых человек и всякаго обстояния. Соблюдай и спасай нас благодатию Своею, Владычице, от тлетворных учений неверия и суеверия, от лукавых совращений. Сохрани нас и Отечество наше от всяких крамол, нестроений и злых развращений, врагами веры православной воздвизаемых. Сподоби же нас, Всеблагая Заступнице наша, благочестно житие сие земное совершити, христианскую безболезненную, не постыдную, мирную кончину получити и Небеснаго Царствия наследовати. Да всегда поем, величаем и славим Тя, яко Благую Заступницу рода христианскаго, со всеми угодившими Богу. Аминь.

Пресвятая Богородице, спаси нас!