Новости

Святая великомученице Варваро, моли Бога о нас!

17 декабря в день памяти святой великомученицы Варвары наш настоятель протоиерей Иоанн в приделе иконы Божией Матери «Мати Молебница» храма «Спорительницы хлебов» отслужил молебен c чтением акафиста перед иконой святой великомученицы Варвары.

Эта красивая, умная и мужественная девушка претерпела множество пыток за Христа. Перед казнью святая Варвара молила Бога, чтобы все, кто будут, вспоминая ее мученичество, просить ее помощи, были избавлены от внезапной смерти без исповеди и причащения Святых Христовых Таин. Господь принял просьбу мученицы. По молитвам святой Варваре посылаются обильные врачевания, ей молятся также об умягчении родительского гнева и своеволия, о избавлении от уныния и печали.

Молитва великомученице Варваре Илиопольской

Святая славная и всехвальная великомученице Христова Варваро! Собраннии днесь в храме твоем Божественнем людие и раце мощей твоих покланяющиися и с любовию целующии, страдания же твоя мученическая и в их Самаго страстоположника Христа, давшаго тебе, не точию еже в Него веровати, но и еже по Нем страдати, похвалами ублажающе, молим тя, известная желания нашего ходатаице: моли с нами и о нас умоляемаго от Своего благоутробия Бога, да милостивно услышит нас, просящих Его благостыню, и не отставит от нас вся ко спасению и житию нуждная прошения, и дарует христианскую кончину животу нашему безболезненну, непостыдну, мирну, Божественных Таин причастну, и всем на всяком месте, во всякой скорби и обстоянии, требующим Его человеколюбия и помощи, великую Свою подаст милость, да благодатию Божиею и твоим теплым предстательством, душею и телом всегда здравии пребывающе, славим дивнаго во святых Своих Бога Израилева, не удаляющаго помощи Своея от нас всегда, ныне и присно и во веки веков. Аминь.

Святая великомученице Варваро, моли Бога о нас!

Святая великомученице Варваро, моли Бога о нас!

Святая великомученице Варваро, моли Бога о нас!