Новости

Чтение акафистов

2 января в день празднования иконе Божией Матери "Спасительница утопающих" по благословению настоятеля протоиерея Иоанна в приделе святых Царственных страстотерпцев храма иконы Божьей Матери «Спорительница хлебов» прихожанами был прочитан акафист пред этой иконой, день памяти которой приходится на сегодняшний день. Молятся перед иконой Божией Матери "Спасительница утопающих" о тех, кому часто приходится вручать себя во власть водной стихии и при стихийных водных бедствиях.

Молитва

Заступница усердная, Мати Господа Вышняго! Ты еси всем христианом помощь и заступление, паче же в бедах сущим. Призри ныне с высоты святыя Твоея и на ны, с верою поклоняющияся Пречистому образу Твоему, и яви, молим Тя, скорую помощь Твою по морю плавающим и от ветров бурных тяжкия скорби терпящим. Подвигни и вся православныя христианы на спасение в водах утопающих, и воздаждь подвизающимся о сем богатыя милости и щедроты Твоя. Се бо, на образ Твой взирающе, Тебе, яко милостивно сущей с нами, приносим смиренная моления наша. Не имамы бо ни иныя помощи, ни инаго предстательства, ни утешения, токмо Тебе, о Мати всех скорбящих и напаствуемых. Ты по Бозе наша Надежда и Заступница, и на Тя уповающе, сами себе, и друг друга, и весь живот наш Тебе предаем во веки веков. Аминь.

Перед иконой праведного Иоанна Кронштадского, день памяти которого совершается в этот же день, также был прочитан акафист.

Чтение акафистов

Чтение акафистов