Неделя 20-я по Пятидесятнице

Неделя 20-я по Пятидесятнице10 ноября, в Неделю 20-ю по Пятидесятнице, Божественную литургию в храме св. вмч. Димитрия Солунского совершил наш настоятель отец Иоанн. В своей проповеди для тех прихожан, кто не смог быть на храмовом празднике, батюшка рассказал о том, как он прошел и поблагодарил за труды всех, принявших участие в его организации и проведении.

В этот день по благословению Блаженнейшего Митрополита Киевского и всея Украины Владимира во время Божественной литургии возносились молитвы за детей сирот: «Господи Боже наш! Спаси, сохрани и помилуй, болящих и страждущих, старцев и младенцев, всеми оставленных, имже послужити нас грешных сподобил еси. Просвети их светом благодати Твоея, да знают Тя, истиннаго Бога и Отца нашего Небеснаго и да славят Тя вкупе со Единородным Твоим Сыном и Пресвятым Духом. Настави их в любви и вере, утеши плачущия, вразуми неразумныя, исцели болящия, укрепи немощствующия, некрещеныя святаго Крещения сподоби. Аще и что злая сотвориша по наущению бесовскому и людскому, не вмени им, но уврачуй души их. Даждь им поприще жизни сея достойно прейти, посли им ангелы Твоя хранители; посли им наставники добрыя. Огради их от всякаго зла и соблазнов века сего. Украси их целомудрием и благочестием и научи творити волю Твою. Помяни, Господи, и вся ближния их и родители их: усопшим даруй прощение грехов и упокоение, живых помилуй и на путь спасения направи. Даруй нам любити сия создания Твоя, якоже Ты Сам возлюбил еси их. Даруй нам терпение, разум и сердце милующее. Господи! Ты еси Отец сирых, Защитник убогих и всякаго блага Податель. Мы же вси чада Твоя есмы. Помози нам, вси бо милости от Тебе и спасения чаем. Не отврати лица Твоего от нас и помилуй нас молитвами Пречистыя Владычицы Нашея Богородицы, святителя Иоанна Шанхайского, святого великомученика Димитрия Солунского, святаго благоверного царевича Димитрия, святых мучениц отроковиц Веры, Надежды, Любове и матери их Софии, преподобного Серафима Саровского и всех святых. Аминь.»

Неделя 20-я по ПятидесятницеНеделя 20-я по Пятидесятнице

Неделя 20-я по Пятидесятнице